Тереблече

Населені пункти Тереблече, Горбівці межують з державою Румунією. Село Тереблече розташоване на вищій терасі лівого берега Сірет, на відстані 35 км від міста Чернівці обласного центру та на відстані 16 км від районного центру. В північно-Східній частині знаходиться великий буковий ліс, на сході-Глиняна гора( Дялул Гумей) і село Синівці , на Південь-село Горбівці і румунське місто Сірет, а на Заході річка Сірет і село Стерче. Перша писемна згадка про село Тереблече появилась в 1446 році, назва іде від імені чабана Теребля, який спустившись з Карпатських гір долини річки Теребля, притоки Тиси, зі своєю отарою, заснувавши тут перше поселення. Інтенсивне заселення почалося у ХУ ст., коли Північна Буковина знаходилася у складі Молдавського князівства. У 1918 році село Тереблече приєднано (належало) до Румунії. У червні 1940 року в результаті підписання російсько-німецького договору , Буковина окупована російськими військами. Панувала Радянська влада до 13 червня 1941 року, з села були депортовані у Казахстан 136 чоловік із сімями, із яких лишень 12 людей повернулися назад в село. Свою діяльність Тереблеченська сільська рада розпочала 5.07.1940 року. Національний склад сіл: українці – 10%, поляки – 5%, молдоавани – 4,2%, росіяни – 0,7%, румуни – 80,1%. Національну основу сіл складають румуни . Село задаровує красою , захоплює щирістю жителів та своєю історією. У 1953 році радянська влада перейменувала село Тереблече на село Порубне. На підставі Постанови Президії Верховної Ради України № 133/95-ПБ від 02 березня 1995 року село Порубне перейменовано на село Тереблече. За останнє десятиріччя села Тереблече, Горбівці молодіють , будуються . Зявилося багато приватних магазинів, де прагнуть впроваджувати європейські стандарти обслуговування. Зареєстровано 120 осіб, що займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю у сфері торгівлі, харчування, надання транспортних та сільськогосподарських послуг Зареєстровано 24 особи , що займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю у сфері торгівельної діяльності , харчування , наданні транспортних послуг , оранку та культивацією земель. Площа сіл складає 3676,4га. Відстань від районного центру смт. Глибока – 16км, до обласного центру м.Чернівці – 35км На території ради функціонують: Дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступеня акредитації с.Тереблече, загальноосвітня школа 1-2ст. с.Горбівці, дошкільна установа на 4групи; дві лікарські амбулаторії сімейної медицини с.Тереблече, Горбівці; пункт швидкої медичної допомоги с.Тереблече, два відділення поштового зв'язку, будинок культури с.Тереблече, клуб с.Горбівці, 5релігійні громади, 30 магазинів, дві аптеки, ветаптека, 3діюче сміттєзвалище, функціонують 5 автозаправочних станцій та інші.