До уваги бізнесу: оформлюємо відносини з найманими працівниками правильно

Дата: 20.10.2018 20:10

Аналізуючи результати перевірок Держпраці щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог трудового законодавства, можна побачити, що підприємців штрафують у т.ч. за підміну трудових відносин договорами цивільно-правового характеру.

Тому звертаємо увагу, що цивільно – правові договори застосовуються у випадку потреби виконання разової роботи, оплата здійснюється за конкретно отриманий результат в обумовлений термін.

Якщо ж людина працює на підприємстві тривалий час, її робота прив’язана до технологічного процесу та розпорядку роботи підприємства, є усі підстави такі відносини вважати трудовими.

Законом України «Про зайнятість населення» заборонено   застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин та  вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. Відтак дане порушення буде  трактуватись як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, що тягне за собою відповідно до ст.265 Кодексу Законів про працю штраф у 30-тикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного такого працівника.

Підготовлено в рамках проекту за підтримки ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання»